UCZELNIA:

O chorobie Parkinsona na Uniwersytecie Zielonogórskim

W kwietniu odbył się Światowy Dzień Osób z chorobą Parkinsona oraz 200 rocznica opisania schorzenia przez Jamesa Parkinsona. Właśnie dlatego na Uniwersytecie Zielonogórskim spotkają się osoby, które są najbliżej tej choroby i metod jej leczenia.

Lubuskie Stowarzyszenie Osób z chorobą Parkinsona i Ich Rodzin oraz Zakład Metodologii Badań Społecznych Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują konferencję popularno-naukową. Na scenie pojawi się m.in. Grzegorz Rossa, który pełni stanowisko ordynatora Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia o godzinie 16:00 przy al. Wojska Polskiego 69, w sali 131. Poniżej przedstawiamy program wydarzenia.

  • dr hab. Ewa Narkiewicz-Niedbalec, prof. UZ, kierownik Zakładu Metodologii Badań Społecznych na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, sekretarz Stowarzyszenia: James Parkinson (1755-1824) na tle poglądów czasów, w których żył oraz społeczne aspekty choroby Parkinsona.

 

  • dr nauk med. Grzegorz Rossa, ordynator Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, specjalizujący się w chorobie Parkinsona, wiceprezes Stowarzyszenia, inicjator jego powstania i pierwszy prezes, lekarz wszystkich członków Stowarzyszenia: Algorytmy leczenia w chorobie Parkinsona.

 

  • Eugeniusz Kurzawa, poeta, prezes Oddziału Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze, dziennikarz: Pisarze i inni ludzie pióra cierpiący na chorobę Parkinsona.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00