UCZELNIA:

Nowi profesorowie tytularni na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uhonorowani Wojciech Błogowski i Leszek Belzyt

Wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego sukcesywnie zdobywają coraz wyższe stopnie kariery. Przybyło nam właśnie dwóch profesorów tytularnych.

Wojciech Błogowski otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Jego praca badawcza obejmuje poznawanie biochemicznych i molekularnych mechanizmów rozwoju złośliwych nowotworów żołądka i trzustki. Skupia się również na badaniu związku metabolizmu tkanki tłuszczowej z nowotworami przewodu pokarmowego.

Prof. Błogowski kierował pięcioma grantami – trzema krajowymi i dwoma międzynarodowymi. Publikuje teksty w zagranicznej prasie specjalistycznej, jest również promotorem czterech rozpraw doktorskich. To jeden z najmłodszych profesorów tytularnych w Polsce (ma 32 lata).

Profesorem tytularnym został również dr hab. Leszek Belzyt, specjalista w dziedzinie nauk humanistycznych (na zdjęciu). Był pracownikiem Instytutu Historii UZ, a obecnie jest zatrudniony na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Zajmuje się dziejami i kulturą polsko-niemieckiego pogranicza. W 2015 r. został odznaczony Medalem Edukacji Narodowej.

Profesorem tytularnym zostaje osoba, która ma znaczące osiągnięcia naukowe i dydaktyczne, uzyskała wcześniej stopień doktora habilitowanego i jest samodzielnym pracownikiem nauki.

Gratulujemy przedstawicielom zielonogórskiej uczelni.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: