UCZELNIA:

Niektórzy żałują, inni są dumni, jedni mają prace, drudzy nadal jej poszukują – Uniwersytet Zielonogórski monitoruje absolwentów

Nauka na uczelni to jedno, ale co dzieje się później? Aby rozwijać się w dobrym kierunku i jednocześnie uczyć na błędach innych, potrzebna jest nam wiedza o nich. Każdego roku zbiera ją Biuro Karier.

Ponownie na stronie Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego możemy znaleźć opracowany, prawie stustronicowy raport na temat monitorowania karier zawodowych absolwentów. W najnowszym dokumencie z 2016 roku opisane są m.in. informacje o: satysfakcji z kształcenia, oceny jego procesu, aktywności studentów, planów na przyszłość oraz ciągłości zatrudnienia, bezrobocia, czy wysokości dochodów. W raporcie chodzi przede wszystkim o wyznaczenie ścieżki i poprawienie funkcjonowania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ma ona być podstawą do zmian i dalszego rozwoju. W podsumowaniu możemy przeczytać np. to, że – najbardziej korzystne warunki zatrudnienia stwarza swoim absolwentom Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, bowiem 63,8% jego absolwentów potwierdza wykonywanie pracy zgodnej z uzyskanym wykształceniem. Natomiast największy odsetek osób usatysfakcjonowanych uzyskanym wykształceniem znajdziemy na wydziale: Mechanicznym (89,2%), Pedagogiki, Psychologii i Socjologii (80,8%), Humanistycznym (87,8%) oraz Ekonomii i Zarządzania (86,7%).

Więcej informacji znajdziecie w poniżej zaprezentowanym raporcie z 2016 roku.

Download (PDF, 1.01MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: