UCZELNIA:

Nie żyje dr Krystyna Białek

Smutna informacja z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nie żyje dr Krystyna Białek, pracownik Instytutu Matematyki.

Była cenionym i pełnym pasji nauczycielem akademickim, wychowawcą wielu pokoleń studentów. Jej zainteresowania naukowe dotyczyły teorii liczb. Od 2007 r. kierowała działaniami na rzecz propagowania idei Międzynarodowego Konkursu ”Mathematiques Sans Frontiers” (Matematyka bez Granic) wśród młodzieży szkolnej, nauczycieli matematyki i dyrektorów szkół w Polsce i Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Przewodniczącej Komitetu Krajowego tego Konkursu.

Brała udział w licznych projektach popularyzatorskich oraz rozmaitych przedsięwzięciach poświęconych wymianie doświadczeń w nauczaniu matematyki na poziomie akademickim i szkolnym. Była opiekunem Koła Naukowego Laboratorium „Matematyczne” Paradoks oraz prowadziła cykliczne warsztaty matematyczne dla licealistów i uczniów szkół podstawowych w ramach „Zielonogórskie Spotkania z Matematyką na UZ”. Była członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej.

Dr Krystyna Białek pełniła liczne funkcje organizacyjne w Polskim Towarzystwie Matematycznym. Była Wiceprezesem Oddziału Zielonogórskiego PTM oraz członkiem Komisji Rewizyjnej PTM. Jej działalność była dostrzegana i nagradzana przez Rektora UZ i Parlament Studencki. W 2012 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, a w 2016 roku uzyskała dyplom uznania PTM.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 czerwca w Warszawie.

źródło: Uniwersytet Zielonogórski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X