UCZELNIA:

Nie szukaj pracy na oślep – przyjdź na Ogólnopolski Tydzień Kariery

W wielu miastach w Polsce trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. W Zielonej Górze jego organizacją zajmuje się m.in. Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przygotowało ofertę zarówno dla studentów, którzy szukają pracy, jak i tych, którzy chcą założyć firmę.

Elementem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Poranek z pracodawcą”. O tym, jak wyglądają spotkania, mówi Monika Rutkowska z Biura Karier.

Znane firmy prezentują się na wydziałach naszej uczelni. Przyjeżdżają specjalnie do studentów z gotowymi ofertami praktyk, staży bądź pracy. Zachęcają studentów do tego, aby aplikowali na wolne miejsca pracy. Opowiadają o procesie rekrutacyjnym w ich firmie i o ścieżkach kariery. Studenci mogą porozmawiać z przedstawicielami danej firmy, zostawić swoje CV, umówić się na spotkanie rekrutacyjne i dowiedzieć się konkretnie, na czym będzie polegała praca w danej firmie.Monika Rutkowska

Dziś, 22 października, w „Poranku…” bierze udział jedna z firm, która pomaga znaleźć pracę przez internet. Doradza studentom, jak odkryć swoje mocne strony i zainteresowania po to, by znaleźć zatrudnienie zgodne z oczekiwaniami.

Studenci będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami oraz zapoznać się z nowym „Przewodnikiem pracodawcy” 2019/2020. „Sprawdź, gdzie pasujesz” – to jest właśnie temat dzisiejszego spotkania z firmą.Monika Rutkowska

W tym tygodniu Biuro Karier przygotowuje również konferencję dla przyszłych przedsiębiorców. O startupach – pomysłach na pierwszy biznes – będą mówić eksperci z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Celem jest zapoznanie studentów z modelami biznesowymi firmy. Będzie wykład i prezentacja BGK, a od godziny 12:15 do 13:15 – warsztat „Od pasji do biznesu”.Monika Rutkowska

Konferencja rozpocznie się w czwartek o godzinie 10:00 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, w sali 115. Cały program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery znajduje się tutaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: