UCZELNIA:

Nauka i sztuka studentów UZ po raz drugi w jednym tomie. Wkrótce następny numer ANTEI

Studenckie Zeszyty Naukowe i Artystyczne albo po prostu ANTEA – pismo tworzone przez studentów i wykładowców Uniwersytetu Zielonogórskiego – będzie miało drugą część. Trwają przygotowania nad wydaniem kolejnego numeru.

Przypomnijmy, że w publikacji mogą znaleźć się teksty inspirowane pracami dyplomowymi studentów, a także obrazy czy grafiki. Nad jednym numerem pracuje bowiem kilka wydziałów zielonogórskiej uczelni.

Czasopismo jest wspólną inicjatywą kilku wydziałów. Z jednej strony Wydział Humanistyczny, Wydział Pedagogiki Psychologii i Socjologii, ale też Wydział Artystyczny. W związku z tym w czasopiśmie pojawiają się publikacje pedagogiczne, psychologiczne, dotyczące dziedzin humanistycznych oraz sztuk pięknych: plastyki i muzyki – wyjaśniała dr Dorota Bazuń, członkini rady redakcyjnej pisma ANTEA.

Motywacji do opublikowania swojego artykułu w ANTEI może być wiele i niekoniecznie muszą się one wiązać z przyszłą karierą naukową. Niektóre prace mają bowiem charakter użyteczny – mogą przydać się innym osobom zainteresowanym konkretną dyscypliną humanistyczną, społeczną czy sztuką.

Obawa, że teksty mogą wypaść blado na tle innych, jest nieuzasadniona. Warto pisać tak czy inaczej, wysyłać swoje teksty, nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do ich wartości merytorycznej – zachęca mgr Piotr Nieporowski.

Redaktorzy pisma oferują studentom pomoc w tworzeniu artykułu, także od strony zawartości naukowej.

Drugi numer Studenckich Zeszytów Naukowych i Artystycznych ukaże się prawdopodobnie jesienią tego roku. Teksty do kolejnego będą natomiast przyjmowane do 30 kwietnia.

Rozmowy Mateusza Kasperczyka z redaktorami pisma ANTEA można odsłuchać poniżej.

Godzina Rektorska – 9.03. – dr Dorota Bazuń i mgr Piotr Nieporowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00