UCZELNIA:

Nasz człowiek w gronie ekspertów od energii

Prof. Marian Miłek (na zdjęciu z prawej strony) został powołany na nową kadencję do Komisji ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej w charakterze eksperta.

Przedstawiciel naszej uczelni ponownie znalazł się w gronie naukowców, a także byłych wiceministrów zajmujących się energetyką. Obecnie głównym zadaniem komisji jest analiza sytuacji w energetyce, opiniowanie projektów dokumentów rządowych oraz wypracowywanie propozycji rozwiązań i stanowisk dotyczących aktualnych problemów energetyki.

Ogromnym wyzwaniem dla Polski jest wymagana przez Unię Europejską transformacja energetyczna. Wojna w Ukrainie i zmiany na rynku  surowców energetycznych, skutkują również dla Polski nieustaloną sytuacją na rynku energii, w tym gwałtownymi zmianami cen energii u odbiorcy końcowego. Jednocześnie obowiązujące ustawy i rozporządzenia dotyczące energetyki są w dużym stopniu nieaktualne. Dlatego do następnego posiedzenia, które odbędzie się we wrześniu, Komisja postawiła sobie za cel inwentaryzację obowiązujących z zakresu energetyki  przepisów i wskazanie, które dokumenty w pierwszej kolejności powinny być aktualizowane.

źródło: Uniwersytet Zielonogórski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X