UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Najważniejsza będzie wytrwałość! Ruszył program Aktywny Zielonogórzanin

Chętnych znów było więcej niż miejsc. Ruszyła druga edycja Aktywnego Zielonogórzanina. Inicjatorem programu, w ramach którego uczestnicy mają m.in. zgubić kilka zbędnych kilogramów, jest AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na osoby zakwalifikowane będą czekać zajęcia w siłowni – z trenerem personalnym, zajęcia z aerobiku i aquaaerobiku, a także porady dietetyka.

Do projektu zgłosiło się ponad 100 osób. Mogliśmy wybrać 30, wybraliśmy… 35, ponieważ ciężko jest kogoś zakwalifikować, a komuś odmówić. Widać, że te potrzeby są bardzo duże. Celem uczestników było wdrożenie aktywności fizycznej, nauczyć się zdrowego stylu życia i rozpocząć jakąś zmianę.Marzena Pałasz, dietetyk

Marzena Pałasz będzie dbać o nowe, lepsze nawyki żywieniowe uczestników programu, który zakończy się przed Świętami Bożego Narodzenia. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza 60.

Od początku była zasada, że zapraszamy wszystkich zielonogórzan. Zgłosiły się różne osoby, od psychologa po pracownika mediów publicznych. Mieliśmy bardzo różne osoby i teraz przez 3 miesiące nasi specjaliści będą się z nimi spotykać. Będą realizować te plany, które sobie założą.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

W planie jest także druga edycja innego programu – Aktywnie Zmieniaj Siebie. Ten najprawdopodobniej wystartuje pod koniec roku i będzie skierowany do środowiska akademickiego.

Cała rozmowa z Marzeną Pałasz i Markiem Lemańskim poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00