AZS:UCZELNIA:

Na nich zawsze można liczyć! Sekcja osób niepełnosprawnych AZS UZ z medalami

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego rośnie w siłę, jeśli chodzi o sekcję osób niepełnosprawnych. Z medalami wrócili ostatnio z Gdańska tenisiści stołowi, którzy walczyli w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS.

Akademicy zdobyli brązowy medal w klasyfikacji drużynowej i sięgnęli też po trzy „krążki” indywidualnie, po jednym z każdego kruszcu. O sukcesie tej grupy mówił w Szatni Akademików jej trener Marcin Skrzynecki.

Przywieźliśmy w zeszłym roku 4 medale, w tym roku udało się zdobyć 3 medale. Konkurencja była troszeczkę większa, ale sukces jest. Złoto Huberta Morusiewicza w najliczniejszej klasie. Srebro Karola Wojny oraz brąz Magdaleny Ratajczak. Zwłaszcza z Huberta jestem zadowolony, bo bronił tytułu, a obrona nigdy nie jest łatwa.

Wspomniany Hubert Morusiewicz przyznawał na antenie Radia Index, ze zadanie nie należało do łatwych. Trudną przeprawę miał zwłaszcza w finale.

Finał nie należał do najłatwiejszych, miałem wymagającego przeciwnika z Warszawy. W tamtym roku pokonałem go w półfinale, a w tym roku wygrałem z nim w finale. Dopiąłem swego, jestem zadowolony. 

Więcej o działalności tej sekcji w całej audycji, którą możecie zobaczyć na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: