UCZELNIA:

„My name is…” to za mało? Wybierz kurs na uczelni i rozmawiaj swobodnie z obcokrajowcami! [UZ Nawigator]

Zajęcia z języka obcego, tzw. lektoraty, są w programie wielu studiów. Niektórym studentom jednak to nie wystarczy. Niezależnie od tego, na jakim poziomie są nasze językowe zdolności, możemy je rozwijać w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego. Placówka rozpocznie niedługo kolejną edycję kursów.

W ofercie jest 9 języków. To oczywiście angielski, niemiecki czy włoski, ale też nieco mniej popularny portugalski i szwedzki. Zajęcia prowadzą wykładowcy zielonogórskiej uczelni, a polegają one przede wszystkim na kształtowaniu umiejętności porozumiewania się w danym języku.

Wychodzimy z założenia, że język to jest przede wszystkim narzędzie do komunikacji. Zarówno lektorzy, jak i materiały, z których korzystają słuchacze, są nastawione na kształcenie tej umiejętności. Oczywiście, żeby mieć kontakt w języku, należy mieć narzędzia. Tym narzędziem jest ta słynna gramatyka, leksyka, także oczywiście tego też nie brakuje na zajęciach, niemniej jednak to jest potem wykorzystywane od razu w kierunku komunikacji językowej.Beata Brzozowska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Językowego

W centrum odbywają się też kursy języka specjalistycznego, np. dla studentów kierunku lekarskiego oraz zajęcia przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych.

Pierwszym krokiem do tego, by zapisać się na zajęcia, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie placówki.

Wypełniamy go i przesyłamy do nas. Adres jest podany na stronie. Chciałam jeszcze zaznaczyć, że przesłanie formularza to etap wstępny. On nie zobowiązuje osoby zainteresowanej do uczestnictwa. To jest informacja bardziej dla nas, czy możemy tworzyć grupy. Potem mamy kontakt z taką osobą, informujemy drogą mailową bądź telefoniczną o szczegółach – terminie i tak dalej.Beata Brzozowska

Z oferty kursów mogą skorzystać zarówno studenci i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego, jak i osoby spoza uczelni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: