UCZELNIA:

Jak motywować pracowników? Podpowiedzą studenci psychologii na UZ!

Studenci psychologii, którzy narzekają, że chłoną tylko teorię wreszcie będą mogli wykorzystać ją w praktyce! W firmie MB Pneumatyka będą prowadzić warsztaty z zakresu psychologii pracy, organizacja i zarządzania.

– Studenci palą się do tego! – zapewnia prof. Tatiana Rongińska, dyrektor Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tematy badawcze są już wybrane, studenci ruszają do pracy.

Student jest bardzo zainteresowany! Im się bardzo spodobała propozycja realizacji mini-projektów badawczych w realnej pracy. Niech się już teraz stają psychologami. Oni są na czwartym roku. Kiedy będą bronić pracy magisterskiej, to dzięki tym praktykom będą mieli wiedzę praktyczną.prof. Tatiana Rongińska

Małgorzata Bieniaszewska z sulechowskiej firmy MB Pneumatyka, która działa w branży automotive, uważa, że takie działania będą miały obopólną korzyść, zarówno dla pracowników firmy, jak i dla studentów.

Będą uczyć pewnie moich nowych pracowników, bo bardzo silnie się rozwijamy. Studenci też się będą uczyć. To jest obopólna korzyść, bo to nie jest tak, że my im dobrodusznie pokazujemy, jak wygląda biznes, ale oni mają opracować konkretny projekt. Na przykład – motywacja pracowników. Po pierwsze, jaka jest motywacja pracowników mojej firmy, później zaproponować jakiś system, a później to wdrożyć.Małgorzata Bieniaszewska

Na podstawie stugodzinnych badań powstaną prace, w których będą zawarte rozwiązania, jakie będzie można wdrożyć do firmy.

Więcej w całej rozmowie Mateusza Kasperczyka z Małgorzatą Bieniaszewską i prof. Tatianą Rongińską poniżej.

Godzina Rektorska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X