UCZELNIA:

Matura już blisko, może czas wybrać studia? UZ w tym pomoże!

Gdy na uczelni skończy się sesja, przyjdzie kolej na maturzystów. Nie chodzi jednak o egzaminy. Uniwersytet Zielonogórski przedstawi młodym ludziom swoją ofertę studiów i namówi do tego, by wybrali kierunek, który najbardziej ich interesuje. W tym celu zorganizuje dni otwarte.

Spotkanie pod hasłem „Zakochaj się w inżynierii środowiska” przygotował Instytut Inżynierii Środowiska. Nazwa nawiązuje do walentynek, które przypadają krótko po wydarzeniu. Ma jednak także przekonać, że studia mogą być przyjemnością.

Przyszli studenci dowiedzą się, czego nauczą się na inżynierii środowiska, posłuchają wykładów i wezmą udział w warsztatach. Instytut Inżynierii Środowiska zaplanował zajęcia w uczelnianych pracowniach: chemicznej, biotechnologicznej czy biologicznej, a także warsztaty komputerowe. Tematem będzie m.in. oczyszczanie wody, pozyskiwanie energii z odpadów oraz projektowanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych.

Dni otwarte Instytutu Inżynierii Środowiska odbędą się 12 i 13 lutego w godzinach 9:00-14:00. Ich miejscem będzie budynek instytutu przy ulicy prof. Szafrana 15.

Do odwiedzin zachęca również Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Przygotował wykłady popularnonaukowe, pokazy i warsztaty laboratoryjne. Uczniowie zobaczą, na czym polega tzw. kopanie kryptowalut, do czego wykorzystuje się wirtualną rzeczywistość i poznają świat cyfrowego dźwięku. W ten sposób wydział przedstawi im kierunki, jakie mogą studiować: informatykę, automatykę i robotykę, biznes elektroniczny i elektrotechnikę. Dzień otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki odbędzie się 26 lutego od 9:00 do 14:00 w budynkach A-2 i A-9 przy ulicy prof. Szafrana 2.

Programy obu wydarzeń znajdują się poniżej.

Download (PDF, 301KB)

Download (PDF, 1.59MB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X