UCZELNIA:

Masz już tytuł inżyniera? Zostań magistrem – trwa zimowa rekrutacja

Nabór studentów na ogół kojarzy się z miesiącami letnimi, kiedy kandydaci na studia składają dokumenty przed inauguracją roku akademickiego. W specyficznej sytuacji są jednak absolwenci studiów inżynierskich, których nauka trwa 3,5 roku. Dla nich zakończenie kształcenia przypada na zimowy semestr. Aby mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich, uczelnia ruszyła z rekrutacją na semestr letni.

W tym roku Uniwersytet Zielonogórski prowadzi ten nabór na 12 kierunkach na studiach stacjonarnych oraz 10 kierunkach na studiach niestacjonarnych.

Zawsze tak jest, że po 3,5-letnich studiach inżynierskich prowadzona jest rekrutacja na 1,5-roczne studia magisterskie. Tym samym jest zachowany ciąg studiów. Przygotowaliśmy w tym roku prawie 1000 miejsc na studia II stopnia. Rekrutacja przebiega przede wszystkim na kierunkach i wydziałach technicznych, ale nie tylko. Na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii również mamy inżynierski kierunek – inżynierię danych. Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania mamy zaś logistykę.Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uczelnia zamierza również rozpocząć nabór na studia I stopnia na kierunku arteterapia, do tego jednak potrzebna jest zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiele wskazuje na to, że decyzja zapadnie lada dzień. Będzie to zwieńczenie kilkuletnich przygotowań związanych z uruchomieniem kierunku.

Nie mamy jeszcze zgody ministerstwa na prowadzenie tego kierunku, ale czekamy każdego dnia. Lada moment powinniśmy taką zgodę otrzymać. Jeżeli będziemy mieli taką informację, rejestracja elektroniczna zostanie natychmiast uruchomiona. Rekrutacja zimowa przebiega w identyczny sposób, jak letnia. Trzeba się zarejestrować elektronicznie, wypełnić podanie o przyjęcie na studia, złożyć odpowiednie dokumenty. Wykaz wszystkich dokumentów jest zamieszczony na stronie internetowej.Ewa Sapeńko

Przy ubieganiu się o miejsce na kierunku arteterapia, oprócz punktów z egzaminu maturalnego uczelnia weźmie pod uwagę rezultat rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem. To samo dotyczy kierunku architektura.

Terminy rekrutacji na poszczególne kierunki studiów znajdziemy na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyniki zimowego naboru będą znane najwcześniej na przełomie lutego i marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: