UCZELNIA:

Dziś wybory władz uczelni

Prof. Wojciech Strzyżewski jest jedynym kandydatem na stanowisko rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego w tegorocznych wyborach. Obecny prorektor ds. studenckich został wskazany we wniosku złożonym do Uczelnianej Komisji Wyborczej, zatwierdzonym przez Senat uczelni.

O tym, czy prof. Strzyżewski zostanie rektorem, dowiemy się dziś, bo dziś zagłosuje Kolegium Elektorów, czyli przedstawiciele wykładowców, studentów i pracowników uczelni. Wybory odbędą się zdalnie.

Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego wybierze 145 elektorów. Wcześniej, zanim zagłosują, będą mieli możliwość zapoznania się z wystąpieniem kandydata. Nie jesteśmy jedyną uczelnią, na której właśnie w taki sposób wybory się odbywają.

Aby wygrać wybory, kandydat powinien uzyskać poparcie ponad połowy elektorów.

Prof. Wojciech Strzyżewski jest historykiem, pełni funkcję prorektora ds. studenckich. W latach 2005-2012 był dziekanem Wydziału Humanistycznego. Posiada tytuł profesora nauk humanistycznych. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych. Opracował również kilkadziesiąt projektów flag i herbów dla różnych jednostek samorządowych, w tym flagę i herb województwa lubuskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: