AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

M. Górecki o futsalistach: Musimy się obudzić i zaangażować na 100 procent

Pierwszej porażki w rozgrywkach II ligi doznali w miniony weekend zawodnicy Eko-Polu AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy przegrali we Wrocławiu z AZS-em AWF-em 1:3.

Jedynego gola w końcówce dla zielonogórzan zdobył Jacek Jurkowski. O postawie zespołu mówił w Szatni Akademików trener Maciej Górecki.

Styl porażki zdziwił mnie. To był nasz najsłabszy mecz w sezonie. To samo powiedzieliśmy sobie w szatni po meczu. Trzeba dalej walczyć, zostały nam trzy mecze. Tabela spłaszczyła się. Jeżeli będziemy tak dalej podchodzić do tematu, to może się okazać, że nie skończymy na pierwszym miejscu. Jeżeli się obudzimy i będziemy w każdym meczu robić swoje, zaangażujemy się w stu procentach w każdy trening i mecz, to będę spokojny.

W tabeli AZS nadal jest na czele, ale przewaga zmalała z siedmiu do dwóch punktów. Teraz przed akademikami pracowity weekend. Zawodnicy, którzy są studentami od piątku będą rywalizować w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. W Katowicach zielonogórzanie zagrają w grupie z uczelniami z Wrocławia, Dąbrowy Górniczej i Chorzowa, zaś w niedzielę – także na Śląsku – zielonogórzan czekać będzie ligowe spotkanie z MTS-em Knurów.

Jedziemy mocno eksperymentalnie. Część chłopaków będzie reprezentować uniwersytet na tym turnieju, a zaraz w niedzielę będą musieli grać mecz ligowy. Ci, którzy nie są studentami dojadą do nas. Będzie to trochę mix. Zobaczymy, jak to się poukłada. Rywala nie znamy, nie graliśmy z nimi w pierwszej rundzie, bo oni do nas nie dojechali.

Do końca sezonu zielonogórzanom pozostały w sumie trzy ligowe spotkania. Oprócz meczu w Knurowie także wyjazdowa konfrontacja z Mundialem Żary i domowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Cała Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X