LUBUSKIE:UCZELNIA:

Lubuskie warte (biznesowego) zachodu. UZ gospodarzem Kongresu Przedsiębiorczości

28 konferencji branżowych, a na nich m.in. rola kobiet w gospodarce, energetyka XXI wieku i promocja samorządów. Mocnym punktem, jak zapowiadają organizatorzy, będą panele poświęcone cyfryzacji, medycynie i start-upom. Tak zapowiada się V Polski Kongres Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Lubuskie jest warte zachodu. Warto, by przedsiębiorcy z całej Polski przyjechali i zainteresowali się oferowanymi terenami inwestycyjnymi oraz specjalnymi strefami ekonomicznymi, w których mogą otworzyć swoje fabryki, aby wykorzystać swój potencjał. Dodatkowym atutem regionu jest bliskość granicy. Ta transgraniczność będzie mocno akcentowana podczas Kongresu – mówił 4 października na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości i współorganizator kongresu.

Udział w wydarzeniu weźmie ponad 1000 osób. Będą to przedstawiciele biznesu, polityki, administracji publicznej i nauki. Instytucje, które wpływają na działanie poszczególnych sektorów gospodarki, będą partnerami paneli dyskusyjnych.

Na zakończenie kongresu wręczone zostaną nagrody Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Otrzymają je najprężniej działające polskie firmy.

V Polski Kongres Przedsiębiorczości potrwa od 26 do 27 października. Tematy spotkania znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00