UCZELNIA:

Kuchenne innowacje, sport i eksperymenty – Festiwal Nauki na bogato!

Prorektor w roli kucharza, charytatywny bieg i mnóstwo nowej wiedzy. To zaledwie część programu Festiwalu Nauki – imprezy, którą przygotowuje Uniwersytet Zielonogórski. Jest to forma otwartych dni uczelni i okazja do promocji oferty naukowej.

Festiwal Nauki ma za sobą 15-letnią tradycję. Przez ten czas zmieniła się nie tylko lokalizacja imprezy (z kampusu B, a później deptaka przeniosła się na uniwersytecki stadion i wydziały). Zwiększyła się też liczba atrakcji.

Każda edycja festiwalu ma swój motyw przewodni. Tegoroczny – „Nauka biletem do przyszłości” – nawiązuje do hasła kampanii rekrutacyjnej: „Studenci gotowi na przyszłość”. Będą więc ciekawostki, które kojarzą się bardzo futurystycznie.

Jeśli „Nauka biletem do przyszłości”, to nie zabraknie kuchni molekularnej. Specjalizują się w tym pracownicy z Wydziału Zamiejscowego w Sulechowie. Będziemy jeść mrożone owoce. Będzie smacznie i zdrowo.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Coś na ząb przygotuje również prof. Giorgi Melikidze, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. Profesor ponownie stanie za uczelnianym grillem, skonstruowanym przez Wydział Mechaniczny.

Sportowe wrażenia zapewni Bieg dla Transplantacji. Zawody są organizowane na rzecz Martyny i Ani – dziewczynek po przeszczepach. Wpisowe zawodników trafi na zakup leków.

Dziewczynki są po przeszczepie nerek. Potrzebują funduszy na to, aby przyjmować leki, które umożliwią im dalsze dobre życie. Jednym ze współorganizatorów biegu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”. To za sprawą prezesa, pani profesor Bogumiły Burdy, która jest również wykładowczynią Instytutu Historii naszego uniwersytetu. Powiedziała mi, że w biegu weźmie udział pan, który jest po przeszczepie serca.Małgorzata Ratajczak-Gulba

Festiwal Nauki odbędzie się 10 i 11 czerwca. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: