UCZELNIA:

Co krok, to Cinkciarz. Firma odwiedzi aż trzy wydziały uniwersytetu

Cinkciarz.pl rusza na podbój Uniwersytetu Zielonogórskiego! Lokalna firma, stworzona zresztą przez absolwentów uczelni, będzie gościć aż na trzech wydarzeniach. Oczywiście po to, by opowiedzieć o sobie, zaprezentować kilka ciekawostek i znaleźć nowych pracowników!

Firma zaznaczy swoją obecność na dniu otwartym na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dla potencjalnych studentów ma w zanadrzu ciekawą, rozbudowaną ofertę. Będzie to m.in. pokaz działania firmowych aplikacji i możliwość rekrutacji na praktyki. Dowód na to, że warto złożyć papiery? Proszę bardzo.

Praktyki u nas to nie jest przysłowiowe kserowanie i parzenie kawy, a praca najczęściej w zespołach – teraz mówię o IT, zespołach developerskich. Praktykant od początku jest członkiem zespołu, wykonuje te same zadania, uwzględniając poziom ich trudności. Zaczyna od prostych i później dochodzi do bardziej skomplikowanych. Niemniej jednak, co do warunków i bycia częścią zespołu, jego praca nie różni się od pracy programisty, który jest dłużej w firmie.Tomasz Śmidoda, Cinkciarz.pl

Pracownicy firmy Cinkciarz.pl chcą też pokazać, że ich działalność nie jest zarezerwowana wyłącznie dla ścisłowców. Będą również gośćmi na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii.

Przygotowaliśmy wykład otwarty pt. “Badacze potrzebują internetu, internet potrzebuje badaczy”. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, jest duże zapotrzebowanie na ludzi, którzy potrafią przeprowadzać efektywne badania z użytkownikami internetu. Będziemy między innymi o tym mówili. Jest cała raczkująca w Polsce branża User Experience. W tej gałęzi jest zapotrzebowanie na tzw. researcherów – osoby, które potrafią, badać, szukać, robić wywiady, analizować.Marcin Woźny

Wspomniane spotkanie – 13 marca o 11:30 i 16:00 w auli C na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z przedstawicielami firmy będzie można porozmawiać również poza nim.

A oprócz tego Cinkciarza nie zabraknie na Targach Pracy na Wydziale Mechanicznym. W tym roku uruchamia nowy program praktyk, który będzie obejmował różne działy firmy. Poszukuje już nie tylko specjalistów od technologii.

Myślę, że to będzie bardzo dobra okazja dla studentów, by zobaczyć trochę od kuchni, jak jest w Cinkciarz.pl i zostać z nami już na stałe. Będziemy dosyć szeroko szukać różnych kompetencji, nie będzie to tylko świat IT.Aleksandra Niewiadowska

Cały wywiad z pracownikami firmy Cinkciarz.pl – do odsłuchania poniżej.

Aleksandra Niewiadowska, Tomasz Śmidoda, Marcin Woźny, firma Cinkciarz.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: