UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Kosmiczny UZ – rekrutacja do Koła Inżynierii Kosmicznej

Hobby, pasja, pomysłowość, entuzjazm i dobra atmosfera, tym właśnie żyje Koło Inżynierii Kosmicznej. Pomimo pandemii studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego aktywnie działają w Kołach Naukowych. Jednym z najciekawszych jest Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej (KNIK UZ), które nie jest związane z konkretnym wydziałem i dzięki temu świetnie wykorzystuje szanse na zainteresowanie swoimi działaniami studentów z całej uczelni.

Tu każdy znajdzie swoje pole do rozwijania zainteresowań, wcielania innowacyjnych pomysłów i planowania zawodowej przyszłości np. związanej z sektorem kosmicznym.

Przedstawiamy Wam przewodniczącego KNIK Stanisława Kozłowskiego, który gościł w Kwadransie Akademickim. W programie młody entuzjasta zachęcał do wstąpienia w szeregi uczelnianego koła.

Staramy się dotrzeć i chcielibyśmy skupić wszystkie osoby, które są zainteresowane szeroko pojętą inżynierią kosmiczną. Tutaj mam na myśli oczywiście Wydział Mechaniczny, Informatyczny, ale też wszystkie inne wydziały, które są związane typowo z kierunkiem inżynierskim.

W ramach koła planowane są m.in. projekty inżynieryjne realizowane wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN), budowa prototypu ramienia robota satelitarnego i udział w międzynarodowych konkursach (np. CanSat, MoonCamp, AstroPi).

Dla członków koła pierwszym krokiem ponad chmury będzie wspólne konstruowanie balonu stratosferycznego do zadań specjalnych.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy się zaangażować w projekt balonu stratosferycznego, który wzniósłby się na wysokość ok. 25 km i miałby pod sobą podwieszony eksperyment naszego projektu. Na początku byłby to prosty eksperyment, mamy tu na myśli pomiar temperatury czy natężenia promieniowania. Z czasem, w miarę rozwoju koła, powstawałyby kolejne prototypy, bardziej skomplikowane.

Informacji na temat rekrutacji do KNIK UZ szukajcie na facebooku. Warto zainwestować swój czas w kosmiczne działania zwłaszcza, że na studentów czeka niebywała okazja porozmawiania z astronautami na ISS, udział i organizacja wspólnie z CBK PAN ciekawych wykładów oraz spotkań z interesującymi osobami.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00