UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Konserwy, produkty dla dzieci, środki czystości… Przyda się wszystko. Studenci wspierają Dom Samotnej Matki [UZ Nawigator]

Żywność o długim terminie ważności, środki do higieny i chemia gospodarcza to rzeczy niezbędne dla mieszkanek Domu Samotnej Matki i dzieci, które przebywają razem z nimi. Zbiórkę darów organizuje Naukowe Koło Pedagogiki Opiekuńczej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Kobiety, które trafiają do placówki, często nie mają niczego przy sobie. Dlatego nasza pomoc jest ważna – podkreśla Magdalena Andrejczyk, przewodnicząca koła naukowego.

Te osoby, które tam trafiają, zostają przyjęte tak, jak przyjdą. Najbardziej potrzebna jest żywność długoterminowa: kasze, mąki, konserwy, różne produkty puszkowane czy też cukry, ryże, dżemy, masła. Oczywiście żywność dla dzieci: kaszki, mleka, musy do jedzenia. Środki higieny osobistej – żele do mycia, szampony do włosów. I oczywiście chemia gospodarcza.

Zbiórka odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w czasie pandemii. Aby przekazać dary, można skontaktować się z Naukowym Kołem Pedagogiki Opiekuńczej lub z Domem Samotnej Matki.

Można bezpośrednio dostarczyć paczki na ulicę Piaskową 9 E bądź skontaktować się bezpośrednio z nami, przez stronę Naukowego Koła Pedagogiki Opiekuńczej. Jest też wydarzenie na Facebooku. Można też wysłać od siebie paczkę przez pocztę, nie ma problemu.

Akcja potrwa do soboty, 12 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: