UCZELNIA:

Konkurs przepustką do pracy? Tak, jeśli studiujesz na Wydziale Mechanicznym!

Na Uniwersytecie Zielonogórskim kształcą się ludzie z technicznym zacięciem. Świadczą o tym ich sukcesy. Studenci Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego – Jakub Boryń, Michał Wiśniewski i Dominik Radzik – zdobyli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie firmy Seco Warwick.

Zadaniem konkursowym było wykonanie projektu otwierania i zamykania drzwi pieca komorowego. Studenci pracowali pod kierunkiem dra inż. Wojciecha Babireckiego z Wydziału Mechanicznego i Jerzego Górki, kierownika zespołu konstruktorów Seco Warwick.

Chodziło o to, żeby te drzwi przeprojektować w inny sposób, niż było to realizowane dotychczas. W związku z tym w grudniu odbyło się spotkanie, na którym przedstawiliśmy zasady konkursu. Zgłosiło się kilka grup. Praca polegała na tym, że studenci sami wykonywali zadania, z drobnymi sugestiami ze strony prowadzących. 10 maja odbyło się podsumowanie konkursu.dr inż. Wojciech Babirecki

Wszyscy trzej laureaci to studenci mechaniki i budowy maszyn. W nagrodę otrzymali vouchery na certyfikowany kurs oprogramowania projektowego SolidWorks. Najbardziej doceniono jednak pomysł Jakuba Borynia, który dodatkowo przeszedł rozmowę kwalifikacyjną w siedzibie firmy w Świebodzinie. Cała rozmowa z przedstawicielami Wydziału Mechanicznego – poniżej.

dr inż. Wojciech Babirecki, Jakub Boryń

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: