UCZELNIA:

Na UZ tradycyjny indeks odchodzi do lamusa, zastąpi go elektroniczny

Na wielu uczelniach jest standardem, doczekał się go również Uniwersytet Zielonogórski. Od nowego roku akademickiego zacznie działać elektroniczny indeks. Ma znacznie ułatwić życie zarówno studentom, jak i wykładowcom.

System elektronicznego dostępu do ocen będzie składał się z dwóch elementów. W module STUDNET studenci sprawdzą swoje oceny, będą mogli też wydrukować kartę swoich okresowych osiągnięć. Moduł PRACNET dla nauczycieli akademickich będzie natomiast służył do wpisywania ocen. Poza tradycyjnymi indeksami uczelnia wycofa papierowe karty oceny studenta.

Dla studentów będzie to ułatwienie, ponieważ nie będą musieli biegać za wykładowcą, żeby uzyskać wpis. Gdy wykładowca wpisze ocenę, do studenta automatycznie zostanie wysłana informacja, jaką ocenę otrzymał. Jeśli to nie jest ta ocena, która była uzgodniona podczas egzaminu czy zaliczenia, student ma prawo zgłosić zastrzeżenie i oczywiście będzie ono rozpatrywane. Jakie udogodnienia dla pracowników? Nie będą musieli w wyznaczonych godzinach czekać na studentów, żeby dokonać wszystkich wpisów. Wprowadzają oceny do elektronicznego indeksu, drukują protokół, akceptują jednym podpisem i zanoszą do dziekanatu.Edyta Wysocka, kierownik Działu Kształcenia Uniwersytetu Zielonogórskiego

W tej chwili system kończy fazę testów. Wypróbowują go dwa wydziały: Mechaniczny oraz Prawa i Administracji.

Cały czas, na bieżąco są zgłaszane różne uwagi. Pracujemy ciągle nad tym, czy te uwagi uwzględnić, czy nie. We wtorek ma być spotkanie podsumowujące. Zaproszeni są wszyscy pracownicy Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji, żeby omówić wszystkie uwagi. Ewentualnie Centrum Komputerowe uczelni i Dział Kształcenia odniesie się do tych uwag.Edyta Wysocka

Każdy wykładowca będzie miał przypisane przedmioty, które prowadzi. Oceny, jakie student uzyskał na innych zajęciach, zobaczy tylko przy wpisywaniu „swoich” stopni.

Uniwersytet Zielonogórski nie przewiduje okresu przejściowego dla elektronicznego indeksu. To znaczy, że całkowicie zastąpi on papierową książeczkę z ocenami. Z elektronicznego indeksu skorzystają wszyscy studenci, bez względu na tryb i rok studiów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: