UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Koncert przeniesiony do Planetarium Wenus

Ważna informacja dla wybierających się na dzisiejszy koncert Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego. W związku z deszczową aurą koncert został przeniesiony spod placu przed Filharmonią Zielonogórską do Planetarium Wenus.

Przypomnijmy, koncert w wykonaniu studentów i absolwentów Instytutu Muzyki oraz Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego pod hasłem „Wędrowne ptaki” odbędzie się w ramach Lata Muz Wszelakich. Początek o godz. 19:00.

„Jak wędrowne ptaki – studenci Instytutu Muzyki UZ śpiewają polski big beat” jest projektem muzycznym zrealizowanym przez studentów i absolwentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego w oparciu o repertuar polskich zespołów, określanych jako big beatowe, działających w latach 60. ubiegłego wieku.

Wybrane do projektu piosenki zostały na nowo zaaranżowane i nagrane przez zespół instrumentalistów złożony ze studentów, absolwentów i wykładowców Instytutu Muzyki oraz gości specjalnych. Partie wokalne wykonane przez Natalię Zielonkę, Magdalenę Kozinogę, Adę Wilke, Igę Kałążną, Klaudię Nowak, Jolantę Kołoszyc, Łukasza Wolskiego zostały przygotowane przez wykładowczynie: prof. Bogumiłę Tarasiewicz-Ciesielską, dr Marzannę Rudnicką i mgr Paulinę Gołębiewską.

Efektem finalnym jest wydanie przez Uniwersytet Zielonogórski płyty CD pt. „Jak Wędrowne ptaki”.

Czwartkowy koncert, w ramach Lata Muz Wszelakich, będzie znakomitą promocją płyty. W koncercie zostanie zaprezentowany program płyty, a dodatkową atrakcją będzie wykonanie repertuaru z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją prof. Jerzego Szymaniuka, który przygotował specjalnie na to wydarzenie aranżacje orkiestrowe.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: