UCZELNIA:

Koło Parlamentu

Szefowie kół naukowych na UZecie rozmawiali też o współpracy z samorządem studenckim oraz o szkoleniu dla przedstawicieli organizacji studenckich na UZecie. – My mamy problem z tegoroczną rekrutacją nowych chętnych. Myśleliśmy, że zachętą dla studentów mogą być dwutygodniowe obozy epigraficzne. Niestety nawet to nie ściąga dodatkowych chętnych – mówił Maciej Mamet, szef Studenckiego Koła Epigraficznego, który powiedział, że ciężko jednoznacznie rozstrzygnąć przyczyny małego zainteresowanie żaków działalnością pozadydaktyczną.
 
Zupełnie inne natronie panują w Pracowni Wolnego Wyboru oraz w kole Biomeduz. Jak podkreślają Magdalena Kościeńska (PWW) i Katarzyna Arkusz (Biomeduz) tegoroczna rekrutacja wypadła dobrze. – Jeżeli chodzi o ten rok to zapowiada się bardzo dobrze, ponieważ koło liczy w tej chwili 17 osób i ze spotkania na spotkanie jest ich coraz więcej – wyjaśnia szefowa PWW. – Ku mojej radości w tym roku jest wielu chętnych. Myślę, że najlepszą promocją są dobre projekty robione przez koło – zdradza Katarzyna Arkusz.
 
Ważnym tematem, który poruszyliśmy w czasie programy było szkolenie, które Parlament Studencki zorganizuje w połowie listopada. Nasi goście rozmawiali też o zbliżających się wyborach do samorządu studenckiego. Większość z nich wykluczyła start w wyborach. Jako główny powód podali brak czasu.
Zapraszamy go obejrzenia galerii.
 

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00