UCZELNIA:

Kobiecy głos w nauce i technologii

Polskie uczelnie techniczne coraz liczniej reprezentują kobiety. W byciu najlepszymi w dziedzinie najnowszych technologii może im pomóc Program Mentoringu Kobiecego „Lean in STEM”.

Program startuje po raz drugi. Jest przeznaczony dla studentek i absolwentek kierunków technicznych lub ścisłych. Realizuje go Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i partnerami technologicznymi. Stanowi on element projektu, który ma na celu wsparcie kobiet w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, tak zwanym obszarze STEM.

Udział w przedsięwzięciu daje szansę na spotkanie z kobietami znanymi ze świata nauki i polityki. W tegorocznej edycji mentorkami zostały m.in.: działaczka społeczna Barbara Nowacka, Agnieszka Hryniewicz-Bieniek z Google Polska i była rektor Uniwersytetu Warszawskiego – Katarzyna Chałacińska-Macukow.

Zgłoszenia do Programu Mentoringu Kobiecego są przyjmowane do 22 kwietnia. Dodatkowe informacje i formularz aplikacyjny znajdziecie na stronie leaninstem.pl.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: