UCZELNIA:

Już czuć napięcie! Zmagania akademików tuż tuż!

Tytułu broni Piast, ale Ziemowit bardzo będzie chciał odebrać mistrzostwo! 30 maja znów okaże się, który akademik rządzi na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 15:00 na boisku Ziemowit rozpoczną się Zmagania Akademików.

Imprezę organizuje Europejskie Forum Studentów AEGEE Zielona Góra. Wszystko jest już dopięte niemal na ostatni guzik, ale też owiane ścisłą tajemnicą.

Konkurencje ustalone są, ale nie możemy nic powiedzieć. To jest ściśle tajne i zostanie ujawnione dopiero tuż przed rozpoczęciem konkurencji tak, żeby wszystko odbyło się fair. Liczymy na bardzo zaciętą wojnę – przyznaje Mateusz Jopek z AEGEE Zielona Góra.

Wiadomo, że motywem przewodnim tegorocznych zmagań podobnie jak parady bachanaliowej będą Gwiezdne Wojny. Pytamy, co będzie cenione. Przebieranie? Ubieranie? Rozbieranie?

Cenione będzie zaangażowanie i dobra zabawa – ucina Damian Szczyszyk z zielonogórskiej anteny.

Przedstawiciele AEGEE, na co dzień mieszkańcy akademików przyznają, że napięcie między Piastem, Ziemowitem, a Vicewersalem już jest odczuwalne.

Po pierwsze zabawa, a po drugie rywalizacja. Akademiki zawsze mają coś do siebie. Tworzą się społeczeństwa. To jest fajne, że każdy student może się utożsamić ze swoim akademikiem. Pokazać, że mój akademik w tym roku wygra! – uważa Konrad Sitarski.

Więcej o tegorocznych Zmaganiach Akademików jak i o UZ Factorze w Godzinie Rektorskiej z przedstawicielami zielonogórskiego AEGEE.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: