UCZELNIA:

Jubileuszowe Dni Edukacji Prawniczej

Jak wygląda praca prawnika i jakie stwarza możliwości absolwentom prawa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać w trakcie Ogólnopolskich Dni Edukacji Prawniczej, które będą odbywać się od 13-15 listopada.

Dni Edukacji Prawniczej organizowane są od 20 lat w 16 miastach w Polsce. Inicjatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Sporo będzie się działo także na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W trakcie tych trzech dni będzie organizowanych kilka wydarzeń nie tylko dla studentów prawa, ale innych kierunków naszej uczelni. W poniedziałek o 11:00 zapraszamy na spotkanie z panem prokuratorem Sawickim o wzajemnych prawach i obowiązkach prokuratury i obywateli. O 14:00 w budynku A-29 zapraszamy osoby, które znają już podstawy języka niemieckiego, ale chciałyby się z prawnikami w Berlinie i taki warsztat poprowadzi tłumacz pani Barbara Kaczmarczyk z Poznania.Weronika Wiśniewska, ELSA Zielona Góra

Okazuje się, że największym zainteresowaniem studentów cieszy się spotkanie… z patomorfologiem.

Już raz mieliśmy spotkanie z patomorfologiem i przyszło dużo osób. Jest to niecodzienny zawód, bo nie spotykamy się na co dzień z lekarzami medycyny sądowej, w zawodzie prawnika, jeśli jesteśmy adwokatem czy prokuratorem będzie okazja, by spotkać się z taką osobą.Iga Klóskowska, ELSA Zielona Góra

Spotkanie z patomorfologiem odbędzie się we wtorek w budynku A-29 przy ul. Prof. Szafrana 4a o 15:00. Więcej informacji o Dniach Edukacji Prawniczej, jak również o ELSA Day, który organizowany jest 29 listopada w całej rozmowie w Godzinie Rektorskiej z Igą Klóskowską i Weroniką Wiśniewską, która jest poniżej.

Godzina Rektorska – ELSA

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X