HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Jubileuszowa konferencja na Instytucie Budownictwa. Było o renowacji oraz modernizacji [WIDEO]

Renowacja budynków oraz modernizacja obszarów zabudowanych były tematem zorganizowanej dziś na naszej uczelni konferencji pod taką samą nazwą. Spotkanie odbyło się już po raz 10, a jego organizatorem – niezmiennie od dekady – był Instytut Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Każdego roku w konferencji biorą udział pracownicy naukowi, producenci materiałów budowlanych, projektanci, wykonawcy robót oraz pracownicy administracji rządowej i samorządowej. I to z całej Polski. Mówi prof. Beata Nowogońska.

Szczególną uwagę zwracamy na renowację budynków, rewitalizację miast, adaptację, modernizację obiektów budowlanych. Także problemy materiałowe i technologiczne. Związane z remontami budynków. 

Władze uczelni cieszy nie tylko ciekawa tematyka oraz organizacja konferencji w trybie stacjonarnym. Cieszą również okoliczności jej odbycia. Mówi prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Bardzo się cieszę, że konferencja mogła się wpisać w obchody naszego 20-lecia. To pierwsza konferencja, w trybie rzeczywistym, która z okazji jubileuszu jest organizowana. 

Dodajmy, że patronat nad konferencją objęli między innymi Minister Infrastruktury oraz Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: