UCZELNIA:

Język Kraju Kwitnącej Wiśni znów w Zielonej Górze. Rusza kurs japońskiego [UZ Nawigator]

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą korzystać z bogatej oferty nauki języków obcych. Wielu z nich poznaje angielski czy niemiecki, ale uczelnia proponuje im też portugalski, włoski, a nawet japoński. Co ważne – ten egzotyczny język przybliżają im rodowici Japończycy.

Historia kursu języka japońskiego rozpoczęła się od nawiązania przez uczelnię kontaktu z ambasadą Japonii. Pośredniczył w nim wówczas europoseł Artur Zasada.

Wydaje mi się, że ludzie oczekują czegoś nowego. Są przyzwyczajeni, że w szkole czy na kursach prywatnych mogą się uczyć języków europejskich, przede wszystkim angielskiego czy niemieckiego. Język japoński jest dla nas pewnego rodzaju novum, jest to egzotyka, która budzi zainteresowanie. Myślę, że to jest jeden z powodów. Na pewno też zainteresowanie samą kulturą tego kraju. Wiele osób teraz interesuje się mangą czy lubi dania kuchni japońskiej. Może to jest kolejny powód, dla którego ten język staje się coraz bardziej popularny.dr Małgorzata Karczewska, Instytut Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Języka japońskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie uczyć Yasuyo Miyazaki. Pochodzi z Osaki – drugiego największego miasta Japonii. Co będzie najważniejsze w trakcie jej lekcji?

Myślę, że koniecznie mówienie, czytanie i słuchanie. Japoński ma trzy systemy pisma, które są bardzo trudne – hiraganę, katakanę i kanji. Kanji ma wiele rodzajów. Jedno kanji można czytać na dwa lub więcej sposobów. I jest to trudne dla obcokrajowców.Yasuyo Miyazaki

Zajęcia z języka japońskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczną się we wtorek, 8 października na Wydziale Humanistycznym. Obecnie jest na nie zapisanych około 80 osób.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: