UCZELNIA:

Jaką moc mają algorytmy? Informatyczna sława z Warszawy opowie o tym na UZ

O „7 algorytmach, które wstrząsnęły światem” usłyszą studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zainteresowani informatyką. W ramach spotkania „DEV MEET-UP 4.0” będą mieli okazję zaczerpnąć wiedzy od eksperta w dziedzinie. Będzie nim prof. Krzysztof Diks, trener medalistów olimpiad informatycznych.

O dokonaniach naukowca, który zagości na uczelni, mówi Andrzej Szajna z firmy Digital Technology Poland.

Krzysztof Diks to profesor Uniwersytetu Warszawskiego, sława informatyki. Polska pod jego przewodnictwem jest na drugim miejscu w ogólnej liczbie zdobytych medali na olimpiadach informatycznych – za Chinami i przed Koreą i Stanami.Andrzej Szajna

Profesor jest także organizatorem cyklicznych potyczek algorytmicznych. To konkurs dla studentów. Firma DTP dołączyła do jego organizatorów.

Spotkanie „DEV MEET-UP 4.0” to jedna z wielu odsłon współpracy Digital Technology Poland z Uniwersytetem Zielonogórskim. Firma pojawiała się również m.in. na Targach Pracy.

Uczelnia to takie środowisko, gdzie informatycy rosną. Większość zespołu Digital Technology Poland wywodzi się właśnie z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kontynuujemy tę tradycję. Zawsze staraliśmy się stwarzać większe możliwości dla studentów niż tylko wykłady na uczelni.Andrzej Szajna

A co kryje się pod intrygującym tytułem wykładu „7 algorytmów, które wstrząsnęły światem”? To będzie wiadomo dziś, 6 czerwca o 18:00 w „kantynie” na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00