AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:UCZELNIA:

Jaka jest Wasza ulubiona książka? Ogłaszamy plebiscyt! [INDEX JĘZYKA]

W każdą niedzielę po godz. 16-ej Radio Index nadaje program “Index Języka”. Cykliczne spotkania z językoznawcą, profesorem Marianem Bugajskim, prowadzi redaktor Dorota Zyń-Horbaczewska. W najnowszym odcinku mowa jest o książkach – również tych, które są ważne w życiu słuchaczy akademickiej rozgłośni.

Redakcja zaprasza wszystkich chętnych do udziału w plebiscycie. Odpowiedzi na pytanie “Jaka jest Twoja ulubiona książka?” przesyłajcie na adres radio@index.zgora.pl (temat wiadomości: Index Języka). Podzielcie się swoimi książkowymi odkryciami, pasjami, doświadczeniami! Listę Waszych ulubionych książek opublikujemy na koniec 2019 roku, a na wielu z Wasz będą czekać nagrody.

A jaka jest ulubiona książka językoznawcy? Posłuchajcie rozmowy z profesorem Marianem Bugajskim!

Prof. dr hab. Marian Bugajski – językoznawca z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych prac o kulturze języka, komunikacji językowej i medialnej.

 

Dorota Zyń – Horbaczewska – przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w Studenckim Studiu Radiowym „F i D” w Poznaniu i już wtedy posypały się pierwsze nagrody za reportaże. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa w Warszawie W latach 1983 – 2007 pracowała w Radiu Zachód – Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Zielonej Górze, pełniąc tam m.in. funkcję Dyrektora Programowego – Zastępcy Redaktora Naczelnego. Jednocześnie przez wiele lat współpracowała z Uniwersytetem Zielonogórskim, gdzie prowadziła zajęcia z dziennikarstwa. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach ogólnopolskich i regionalnych za reportaże radiowe. Autorka cyklicznych audycji o tematyce samorządowej, polsko-niemieckiej oraz unijnej. W swoich publikacjach zajmowała się prawami człowieka, a także sprawami niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. W programach radiowych i telewizyjnych popularyzowała piękno języka polskiego. Uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za długoletnią służbę, Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego oraz Złotym Medalem Prezydenta Zielonej Góry. Laureatka konkursów, organizowanych przez Lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej: Dziennikarz Roku 2010 za dokument telewizyjny, Dziennikarz Roku 2012 za reportaż radiowy, Dziennikarz Roku 2018 w kategorii Multimedia, za cykl „O języku”. Jako dziennikarka współpracuje przy tworzeniu produkcji filmowych i telewizyjnych, a także prowadzi w zielonogórskim Radiu Index cykliczne rozmowy z profesorem Marianem Bugajskim, językoznawcą z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: