UCZELNIA:

Jak odnosić sukces w krótkim czasie? [20-lecie UZ]

Doświadczenie w kształceniu przyszłych lekarzy, pod względem stażu, Uniwersytet Zielonogórski ma najmniejsze w Polsce, a jednocześnie robi to najlepiej w kraju, co pokazały ostatnie wyniki na Lekarskim Egzaminie Końcowym.

Jak odnieść sukces w krótkim czasie? To pytanie padło w kolejnej edycji programu 20-lecie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Naszym gościem był prof. Maciej Zabel, prorektor ds. Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Postawiliśmy na to, co najważniejsze, czyli na dydaktykę. Sama dydaktyka to piękne słowo, ale trzeba było zadbać o kadrę oraz o bazę. Baza częściowo została stworzona na nowo, ale skorzystaliśmy też z dotychczasowej bazy, czyli uniwersyteckiej i szpitalnej.

Kolejnym ważnym krokiem było ściągnięcie do Zielonej Góry doświadczonej kadry.

Kadra młodych ludzi na miejscu była i z niej można było skorzystać, niemniej profesorów, ludzi z dużym doświadczeniem należało ściągnąć z innych miast. Ja jestem tego przykładem, pochodzę z Poznania. 

Więcej o tym, jak kształcą Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego w całej rozmowie z naukowcem naszej uczelni, którą znajdziecie na wZielonej.pl. Program z okazji jubileuszu uczelni przez cały październik, od poniedziałku do piątku o 8:20.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: