KULTURA:UCZELNIA:

Instytut starszy niż UZ świętuje jubileusz i robi wystawę w trzech miejscach

Wyobraź sobie… – tak brzmi początek tytułu wystawy, którą organizuje Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, który jest starszy od samej uczelni. Uniwersytet w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia, a instytut świętuje 30. urodziny.

Z tej okazji organizowana jest wystawa. „WYOBRAŹ SOBIE Sztuka w zmieniającym się świecie, sztuka zmieniająca świat”. Wyjątkowa, bo od jutra będzie można oglądać ją w trzech miejscach. Mówi Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Inauguracja odbędzie się o godzinie 13:00 w Galerii Rektorat. Tam odbędzie się uroczystość nadania imienia temu miejscu Zenona Polusa. Drugą odsłoną będzie wernisaż w Galerii Nowy Wiek, gdzie tradycyjnie pokazujemy te nowe formy artystyczne, związane ze współczesną plastyką. Kontynuacją będzie wernisaż po sąsiedzku w Galerii BWA.

Kuratorem wystawy jest prof. Ryszard Woźniak.

Artysta, który od prawie 30 lat jest związany z Zieloną Górą. Na co dzień mieszka i tworzy w Warszawie. Należy do artystów, którzy mają ugruntowane miejsce w historii powojennej sztuki. Twierdzi, że sztuka potrafi zmieniać świat. Może brzmi to utopijnie, ale artyści zawsze byli zaangażowani w bieżącą rzeczywistość.

Wystawa jutro kolejno o 13:00 w Galerii Rektorat przy ul. Licealnej, o 17:00 w Galerii Nowy Wiek w Muzeum Ziemi Lubuskiej i o 18:00 w Galerii BWA.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: