UCZELNIA:

Inauguracja roku akademickiego skromniejsza niż zwykle

Mniej niż miesiąc pozostaje do inauguracji roku akademickiego. Uroczystość w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się, ale bez udziału gości z zewnątrz.

Wtedy też insygnia rektorskie otrzyma nowy rektor uczelni prof. Wojciech Strzyżewski. Zastąpi na tym stanowisku prof. Tadeusza Kuczyńskiego, który Uniwersytetem Zielonogórskim rządził przez dwie kadencje.

Nowy rektor mówi nam, jak będzie wyglądać inauguracja w dobie koronawirusa.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego jest wielkim świętem dla społeczności uniwersyteckiej i chciałoby się, żeby ona była huczna, żeby rzesze studentów uczestniczyły, żeby aula pękała w szwach. W tym roku niestety tak nie będzie. Inauguracja ze względów bezpieczeństwa będzie bardzo ograniczona.

Rozważany był też wariant wyłącznie rektorów i uroczystość jedynie przekazania władzy. Ostatecznie w uroczystości weźmie udział więcej przedstawicieli uczelni.

Przewidujemy na dziś udział władz uczelni: rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów instytutów i członków Senatu z przedstawicielami studentów. Myślę, że nie będzie możliwości uczestnictwa gości z zewnątrz. W tym kierunku idą też inne uczelnie w Polsce. Przez to, że ludzi będzie mniej, to zapewnimy wymagany dystans społeczny.

A jeśli chodzi o charakter zajęć w nowym roku akademickim, to sprawdźcie strony wydziałowe. Tam powinniście znaleźć informacje, która zajęcia będą mogły odbywać się stacjonarnie, a które pozostaną zdalne.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: