HOTUCZELNIA:

Dziś inauguracja roku akademickiego. Transmisja u nas

To już dziś! 1 października oznacza koniec wakacji dla studentów i uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W inauguracji wezmą udział władze Uniwersytetu oraz członkowie Senatu UZ, Rady Uczelni, dyrektorzy Instytutów i przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

W związku z Jubileuszem 20-lecia, podczas uroczystej inauguracji, prof. dr hab. Hieronim Szczegóła i prof. dr hab. inż. Tadeusz Biliński otrzymają tytuły Honorowego Profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest osobom najbardziej zasłużonym dla rozwoju zielonogórskiego środowiska akademickiego.

Program:

  1. Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Wojciecha Strzyżewskiego
  2. Immatrykulacja studentów
  3. Wystąpienia zaproszonych gości
  4. Wręczenie tytułów profesora honorowego Uniwersytetu Zielonogórskiego
  5. Wykład  inauguracyjny prof. dr. hab. Bogdana Trochy globalne wyzwania przyszłości w perspektywie speculative fiction

Uczelnia informuje, że w tym roku w uroczystościach nie będzie możliwości uczestniczenia osobiście. Inauguracja będzie transmitowana w Radiu Index i w Index TV, na kanale YouTube Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz TVK OSTROWSKI w formacie DVB-T na kanale 17 oraz 80.

Msza św. w intencji środowiska akademickiego zostanie odprawiona 3 października o godzinie 20:00 w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca przy ul. Prostej 47 w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: