UCZELNIA:

Improwizacja coraz popularniejsza

Dzisiejszy mecz jest jedynym, który odbędzie się poza stolicą. Metoda improwizacji teatralnej polega na tym, że aktor wychodzi na scenę z pustą głową, tzn. bez przygotowanego tekstu i bez znajomości scenariusza, za to gotowy do odbierana bodźców z zewnątrz. Takie bodźce może on znaleźć w grze drugiego aktora czy w sugestiach publiczności oraz w sobie samym. Ćwicząc improwizację gracz rozwija kreatywność, świadomość ciała i umiejętność publicznego występowania.

Przełamanie dystansu między widzem a sceną jest wynikiem wpływu publiczności na to, co dzieje się na scenie. Aktywne uczestnictwo widza w kreowaniu spektaklu zamazuje granicę między publicznością a sceną. Poczucie bycia częścią spektaklu  zmienia percepcję teatru i zachęca do angażowania się w grupach teatralnych. Branie udziału w meczach impro pozwala zrozumieć, że celem teatru nie jest tylko spektakl sam w sobie, ale rozwój osobowości.

Jest to pierwszy tego typu turniej w Polsce. W siedmiu meczach ligi improwizacyjno-teatralnej zmierzą się najlepsze grupy z Polski, które walczą o tytuł mistrza Mecz Impro Ligi 2011/2012.

16.03.2012 19:00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul Festiwalowa 3
bilet: 10zł

Mecz Improwizacji Kabaretowo-Teatralnej
Liga 2011/2012
LUBIE TO! (Warszawa) kontra FRUUU (Zielona Góra)

Autor: Źródło: Fruuu, kt

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00