UCZELNIA:

IFMSA-Poland nadzieją światowej medycyny. Organizacja zrzesza ok. 50 studentów UZ!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą na świecie organizacją studencką zrzeszającą studentów wszystkich kierunków lekarskich. Jej struktura została podzielona na tzw. programy stałe. Należą do nich: Praktyki Wakacyjne, Wymiana Naukowa, Edukacja Medyczna, Zdrowie Publiczne, Zdrowie Reprodukcyjne i AIDS oraz Prawa Człowieka i Pokój na Świecie. Do organizacji należy około pięćdziesięciu studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W ramach programu Zdrowie Publiczne regularnie, od kilku lat, organizowane jest wydarzenie „Zdrowie pod Kontrolą”. Wtedy studenci w 13 miastach w kraju jednocześnie badają w ciągu jednego dnia kilka tysięcy osób. Rozmawialiśmy z Weroniką Malach, która jest studentką III roku kierunku lekarskiego na UZ oraz koordynatorem lokalnym do spraw Zdrowia Publicznego. Przybliżyła nam, czym zajmuje się organizacja IFMSA-Poland oraz w jaki sposób realizowana jest akcja „Zdrowie pod Kontrolą”.

IFMSA daje również ogromne wsparcie studentom medycyny. Wspomaga ich rozwój oraz otwiera drzwi do satysfakcjonującej kariery zawodowej.

Organizacja na pewno pomogła mi nabrać pewności siebie oraz współpracować w grupie. Pomogła również wyjść do ludzi, nauczyć się rozmawiać z pacjentem.Weronika Malach

W najbliższym czasie organizacja szykuje dla nas kolejną, ważną dla naszego zdrowia akcję. Warto rozważyć udział w niej, ponieważ zdrowie ma się tylko jedno!

W najbliższym czasie, w okresie Bachanaliów, odbędzie się Tramwaj Zwany Pożądaniem. Jest to akcja w ramach Programu Stałego do spraw Zdrowia Reprodukcyjnego.Weronika Malach

autorka: Natalia Grzegorczyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: