AZS:UCZELNIA:

Idzie nowe i młode u siatkarzy. Zespół rozpoczął przygotowania

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia pod okiem duetu trenerskiego Robert Sokal – Robert Bitner.

Pierwsze zajęcia miały aspekt głównie poznawczy, wszak spora część graczy to nowe twarze.

Najważniejsze, że w końcu się rozpoczęło. Młodzi zawodnicy są bardzo fajnie nastawieni do pracy. Do gry już się rwą, ale musimy podejść do tego z głową. Myślę, że to jakoś poukładamy i będzie dobrze.

 

Jednym z nowych zawodników jest przyjmujący Wiktor Polak. Do Zielonej Góry przywędrował z Łodzi.

Jestem tuż po karierze młodzieżowej, teraz kariera seniorska i zobaczymy co przyniesie sezon. Klub poszukiwał nowych zawodników, odpowiedziałem na ogłoszenie, rozmawiałem z trenerem i uznałem, że to dobre miejsce, aby rozwijać się w przyszłości.

Trwają jeszcze poszukiwania rozgrywającego. Przymierzany do tej roli Łukasz Walawender, który miał być liderem zielonogórzan najprawdopodobniej zagra w pierwszoligowym klubie.

Nie wiemy, kto za niego będzie, sprawa jest rozpatrywana. Niewiele więcej mogę powiedzieć. Mamy mniej więcej dogadanego rozgrywającego, ale to jeszcze nie jest pewny temat.

Treningi będą się odbywać dwa razy dziennie. W kolejny weekend planowane jest pierwsze sparingowe granie, zaś tydzień później zostanie rozegrany Turniej Winobraniowy. Start drugoligowych rozgrywek za miesiąc.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: