UCZELNIA:

Gdy choruje człowiek, choruje jego otoczenie. O różnych obliczach depresji na UZ

Depresja dotyka wiele osób w różnym wieku. Niektórzy uznają ją już za chorobę cywilizacyjną. Studenci psychologii z Uniwersytetu Zielonogórskiego chcą upowszechnić wiedzę na ten temat. Organizują konferencję „Depresja – choroba XXI wieku”.

Depresja wpływa nie tylko na osobę, która na nią cierpi, ale również na jej rodzinę i partnera. Dlatego zaproszeni specjaliści przedstawią chorobę w bardzo szerokim kontekście.

Mamy czterech prelegentów, którzy wypowiedzą się na bardzo różne tematy. Będzie depresja w ujęciu psychiatrycznym, będzie mowa też o depresji w związku i rodzinie. Myślę, że jest to tak szeroki aspekt i ujmiemy to w tak szerokiej skali, że trafimy zarówno do studentów, jak i osób spoza uczelni, cierpiących na depresję i osób, które chcą wspierać chorych na depresję.Julia Węcławska, studentka II roku psychologii, zielonogórski oddział Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Zielonogórską uczelnię będą reprezentować dr Anna Mróz oraz dr Dorota Niewiedział. Prelegenci spoza naszego uniwersytetu to dr Andrzej Śliwerski z Uniwersytetu Łódzkiego i dr n. med. Władysław Sterna z Gorzowa Wielkopolskiego. Poza tym zorganizowane będą warsztaty dla osób, które wcześniej się na nie zapisały.

Pierwszy warsztat poprowadzi mgr Konrad Opaliński. Tytuł jego warsztatu to „Przeszłość z perspektywy przyszłości – systemowe ujęcie depresji”. Natomiast drugi warsztat – pani Barbara Czardybon, a jego tytuł to „Depresja jako przeznaczenie, czyli depresyjne zaburzenia osobowości”.Wiktoria Urjasz, studentka II roku psychologii, zielonogórski oddział Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii w budynku uniwersytetu przy alei Wojska Polskiego. Wykłady rozpoczną się o godzinie 11:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00