AZS:UCZELNIA:

Futsaliści wygrywają także na wyjeździe! I pozostają niepokonani

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z czwartym zwycięstwem w rozgrywkach II ligi futsalu. Zielonogórzanie pewnie pokonali na wyjeździe mający duże aspiracje w tym sezonie Śląsk Wrocław 5:2 (3:0).

Strzelanie zapoczątkował w zespole zielonogórzan Maksymilian Chmielak. Popisał się okazałym trafieniem pod poprzeczkę. Do przerwy było 3:0 dla zielonogórzan, w barwach których bramki strzegł… nominalny gracz z pola Sebastian Hausler.

Debiut na bramce, chociaż na “szóstkach”, jak nie było bramkarza, to zawsze mnie wrzucali. Mówili, że bardzo dobrze mi to wychodzi. Trener Maciek też postawił na mnie. Udało się wykorzystać parę momentów, akcji i wyjść na połowę przeciwnika, zbudować akcję w przewadze, co przy jednej sytuacji udało się zamienić nawet na bramkę.

Hausler skapitulował tylko dwa razy i to, gdy mecz był już właściwie rozstrzygnięty. Strzelecki festiwal AZS-u zakończył ten, który go zaczął, czyli Maksymilian Chmielak.

Mecz ocenia trener akademików Maciej Górecki.

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Tak jak po meczu z Żarami miałem niedosyt, tak dzisiaj jestem naprawdę zadowolony, bo zarówno w ofensywie, jak i defensywie zagraliśmy naprawdę dobrze. W momentach kluczowych, gdy zespół z Wrocławia przejął inicjatywę, zachowaliśmy zimną krew. Potrafiliśmy nawet wyjść w piatkę i z tego zdobyć kilka bramek. Jestem mega zadowolony z zespołu.

Po jednym z goli była też symboliczna “kołyska”, a to na cześć kapitana akademików Jakuba Turowskiego, który po raz drugi został ojcem.

AZS natomiast po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na wyjeździe, ale nadal utrzymuje zwycięski kurs. To ostatni mecz akademików w tym roku. Runda rewanżowa zacznie się w styczniu.