AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Futsaliści wchodzą do gry. Na początek Puchar Polski

Meczami w półfinałowym turnieju Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim rozpoczną nowy sezon futsaliści Eko-Polu AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tak w tym roku będzie nazywać się drużyna, która powalczy też o ligowe punkty w lubuskiej II lidze.

O przygotowaniach do rozgrywek mówił w Szatni Akademików Maciej Dudek. Trener futsalistów niedzielne mecze pucharowe traktuje jako przetarcie przed ligą, która rusza tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia.

W niedzielę o 15:00 zaczynamy pierwszym spotkaniem. Są trzy zespoły w półfinale. Gramy każdy z każdym. Zwycięzca zagra tydzień później w finale wojewódzkim, ze zwycięzcą, który gra w półfinale w Krośnie Odrzańskim.

Rywalami akademików będą CompuTec Pogoń Świebodzin i ASPIS Gubin, czyli zespoły, z którymi zielonogórzanie powalczą także w lubuskiej II lidze. Stawkę uzupełni jeszcze Mundial Żary. W minionym sezonie AZS był bezkonkurencyjny, ale z awansu do I ligi nie skorzystał. Jak będzie teraz?

Naszym celem jest wygranie tej lubuskiej ligi i za wszelką cenę próba awansu do I ligi. Mamy zapewnienie z klubu, że jeżeli wygramy, to te pieniądze na grę na szczeblu centralnym się znajdą. Wszystko w naszych nogach i głowach.

Mecze zielonogórzan w niedzielę o 15:00 i 17:20. Więcej o sekcji futsalistów w całej audycji Szatnia Akademików, która do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Czas gry: 2 x 12 min (czas zatrzymywany)

I kolejka              godz. 15:00

1-2                        Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – CompuTec-Pogoń Świebodzin

3 pauza                ASPIS Gubin

II kolejka            godz. 16:10

2-3                        CompuTec-Pogoń Świebodzin – ASPIS Gubin

1 pauza                Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

III kolejka           godz. 17:20

3-1                        ASPIS Gubin – Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

2 pauza                CompuTec-Pogoń Świebodzin

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: