UCZELNIA:

Falubaz w CC

Gospodarzem spotkania jest Prezes ZKŻ Robert Dowhan, który opowie gościom o wszystkich projektach filmowych. Współgospodarzem wydarzenia jest Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Obaj panowie zagrali krótki epizod w 37 odcinku serialu „39 i pół”, który zostanie wyemitowany na zakończenie pokazu „Tylko Falubaz 2009”.

Przed seansem, zamiast reklam w akcji zobaczymy „małe falubaziaki” ze „Słoneczka”, czyli Miejskiego Przedszkola numer 39 w Zielonej Górze. Prawie 50 osobowa grupa dzieci „wykrzyczy” piosenkę „Falubaz to magia” napisaną na potrzeby serialu „39 i pół”.

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie 18 minutowy film „Droga Falubazu do Złota” wyprodukowany przez Falubaz TV. Zielonogórski Klub Żużlowy jest najprawdopodobniej jedynym klubem w Polsce, który posiada własną telewizję.  Marcin Iszczek – operator, montażysta i producent w jednej osobie oraz dziennikarze Damian Muńko i Piotr Kuśnierz przygotowują filmy na potrzeby oficjalnej strony internetowej: www.zkzssa.pl Obraz, który zostanie zaprezentowany w Cinema City to efekt ich całorocznej pracy, podany w kilkunastominutowej pigułce. Na potrzeby seansu film został udźwiękowiony przez twórców muzyki do tego obrazu zielonogórski zespół Nushee, czyl Remigiusza Wasielewskiego, Tomasza Ciszaka, Sebastiana Hasa oraz Marcinę Obarę.

Kolejny film, który zostanie pokazany to absolutna prapremiera: „Hej, Hej Falubaz ! – Wielki Finał 2009”. Reportaż Tomasza Lisa został przygotowany w październiku 2009 roku i jest to prezent, jaki jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy zrobił dla Falubazu Zielona Góra. Wszelkie koszty związane z produkcją i realizacją pokrył autor – kibic Falubazu Zielona Góra. Reportaż Tomasza Lisa „Hej, Hej Falubaz ! – Wielki Finał 2009” za kilkanaście dni zostanie wydany w luksusowej edycji DVD. Klub robi wszystko by został wydany w bardzo przystępnej cenie i z całą pewnością będzie to jeden z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych w Zielonej Górze.

Wreszcie, jako trzeci goście zaproszeni na pokaz obejrzą 37 odcinek serialu „39 i pół”, który w miniony wtorek na antenie TVN oglądało prawie trzy i pół miliona osób. Tego samego dnia stronę internetową serialu odwiedziło 68 tysięcy osób. To najlepszy wynik w historii oficjalnej strony serialu. Odcinek został nakręcony w Zielonej Górze pod koniec maja w przededniu prawdziwych Derbów Ziemi Lubuskiej. Na ekranie pojawiąją się m.in.: Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota, Fredrik Lindgren, Niels Kristian Iversen oraz trenerzy Piotr Żyto i Andrzej Huszcza. Najbardziej spektakularnym bohaterem odcinka jest jednak zielonogórska widownia i podana w pigułce, tworzona przez nich, zapierająca dech w piersiach, oprawa meczu.

Autor: UZetka

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: