UCZELNIA:

Elektromobilność dociera na UZ. W formie wykładów ekspertów z branży

Po ulicach Zielonej Góry jeżdżą autobusy elektryczne, w toku jest też budowa stacji do ich ładowania. Swój wkład w tę inwestycję ma firma Ekoenergetyka-Polska, której początki są związane z Uniwersytetem Zielonogórskim. Powstała 10 lat temu w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Teraz jej przedstawiciele chcą podzielić się swoim doświadczeniem i opowiedzieć nieco o elektromobilności.

Rynek pojazdów elektrycznych budzi zainteresowanie zarówno jeśli chodzi o transport publiczny, jak i samochody osobowe. Spotkaniu będzie więc towarzyszyć prezentacja takich aut. Przede wszystkim jednak organizatorzy chcą zainteresować studentów podjęciem pracy w branży. Będą mówić o wykorzystaniu technologii informatycznych w elektromobilności, projektowaniu i budowie stacji ładowania oraz pracach badawczo-rozwojowych. Przedstawią też przykłady zastosowania elektromobilności w różnych krajach.

Ze swoim wykładem, zatytułowanym „Hamownia – elektryk na warsztacie” wystąpi również mgr inż. Zdzisław Wałęga, opiekun Akademickiego Związku Motorowego UZ.

Wydarzenie pod hasłem „Elektromobilne rewolucje na UZ” odbędzie się we wtorek, 14 maja na kampusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego. Poniżej program spotkania.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: