UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Ekodebata na Uniwersytecie Zielonogórskim

2 czerwca ponad 20 uczniów i uczennic ze szkół ponadpodstawowych z Lubuskiego, Dolnego Śląska
i Wielkopolski wzięło udział w Turnieju Debat Społecznych “Ekodebata”, który zorganizował Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tezy dotyczyły szeroko pojętej ekologii oraz wpływu nowoczesnych technologii na zmiany środowiskowe.

fot A.Tyda

Otwarcie wydarzenia uświetniło wystąpienie Dziekana Wydziału Nauk Społecznych UZ, prof. Jarosława Bąbki, Dyrektora INPA, prof. Stefana Dudry, a także pani Kseni Wilaszek, przedstawicielki partnera organizatorów, firmy Ekoenergetyka.

fot. A.Tyda

Zwycięzcą została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, drugie miejsce zajął drugi zespół z pilskiego liceum, na trzecim miejscu sklasyfikowano dwie drużyny z V Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze oraz grupę z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Nagrodę indywidualną dla najlepszej mówczyni otrzymała Zuzanna Marko z Piły.
Dr Wioletta Husar-Poliszuk, koordynatorka projektu, wysoko ocenia poziom turnieju: „Debaty były bardzo merytoryczne, młodzi ludzie doskonale opanowali sztukę debatowania. Włożyli dużo pracy w przygotowanie, a efektywna praca zespołowa znalazła swoje odzwierciedlenie w żarliwych dyskusjach”.


W superlatywach o wydarzeniu wypowiada się także uczestniczka, Kornelia Czyżewska, uczennica zielonogórskiego V Liceum: „To było bardzo ciekawe przeżycie, mogłam sprawdzić samą siebie i to jak zachowuję się mówiąc o konkretnym temacie w gronie również obcych dla mnie osób. Myślę, że nauczyłam się też dużo od stron przeciwnych, konkretnie jeżeli chodzi o konstrukcję wypowiedzi i sposób w jaki jest ona przekazywana. Poznałam również dzięki temu nowe osoby i zyskałam nowe doświadczenia”. Organizatorzy planują już kolejną edycję turnieju.

fot. A.Tyda

Zdjęcia i tekst: Arkadiusz Tyda

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X