LUBUSKIE:UCZELNIA:

Egzaminy tuż tuż… Co dalej, gimnazjalisto i maturzysto? Targi ABSOLWENT pomogą znaleźć odpowiedź

Wsparcie w odnalezieniu swojej zawodowej przyszłości mogą znaleźć nie tylko lubuscy studenci, ale również uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Dla nich stworzono Targi Edukacyjne ABSOLWENT. W  tym i przyszłym tygodniu zagoszczą one w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze.

Podczas targów zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna dla uczniów, maturzystów i absolwentów gimnazjów oraz propozycje rozwoju zawodowego i osobistego. Własne stoisko będzie miał m.in. Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz medyczne studium zawodowe.

Na wydarzeniu chętnie pojawiają się zorganizowane grupy uczniów wraz z wychowawcami. Czas odwiedzania hali targowej jest nielimitowany, jednak sam wstęp odbywa się według harmonogramu i wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Równolegle z targami edukacyjnymi poprowadzone będą Targi Pracy i Kariery. Wystawcy wspólnie z urzędami pracy, Lubuską Komendą OHP i Państwową Inspekcją Pracy przedstawią oferty zatrudnienia oraz bieżącą sytuację na rynku pracy.

Atrakcją, jak co roku, będzie happening z pokazami umiejętności zawodowych, pierwszej pomocy przedmedycznej i sportów walki. Wezmą w nim udział studenci, słuchacze szkół policealnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i sportowcy.

Łącznie w trakcie imprezy zaprezentuje się 146 wystawców. Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2017 oraz Targi Pracy i Kariery odbędą się 7 i 8 marca w hali OSiR w Gorzowie Wielkopolskim, a 14 i 15 marca – w hali Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze. Potrwają od godziny 9:00 do 14:00.

Szczegóły wydarzenia – na stronie absolwent.targi.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X