UCZELNIA:

Egzaminy na aplikacje prawnicze: zdała ponad połowa absolwentów UZ

50 absolwentów prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego przystąpiło do wrześniowych egzaminów aplikacyjnych. Najwięcej, bo 33 osoby, zdecydowały się zdawać na aplikację radcowską, najmniej – jedna – na aplikację komorniczą. Mogą pochwalić się dobrymi wynikami, ponieważ testy zaliczyła ponad połowa egzaminowanych.

Wyniki egzaminów aplikacyjnych mają znaczenie nie tylko dla studentów. Są ważne również dla uniwersytetu i wydziału, ponieważ pozycjonują go w rankingu wydziałów prawa w Polsce. Wcześniej, ze względu na brak absolwentów, Wydział Prawa i Administracji UZ nie był brany pod uwagę w zestawieniach.

To jest taka ocena, która jest brana pod uwagę we wszystkich rankingach. Tych rankingach, na które nie mamy wpływu, ponieważ pochodzą one z danych pobieranych przez gazety czy media, które robią takie rankingi, na przykład z ministerstwa czy innych miejsc, gdzie te dane są gromadzone. W związku z tym, jak państwo wiedzą, do tej pory nie występowaliśmy w rankingach, a jeśli nas ktoś umieścił, byliśmy na ostatnim miejscu. W tej chwili pojawimy się. Mam nadzieję, że pojawimy się na nieco wyższej niż ostatnia pozycji. Oczywiście tego nie wiemy, bo proszę pamiętać, że tam oceniane są również losy absolwentów w dalszej perspektywie.prof. Hanna Paluszkiewicz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UZ

Pomyślnie zdany egzamin ma za sobą Mateusz Wartalski. Starał się o przyjęcie na 3-letnią aplikację radcowską.

Swój wynik oceniam pozytywnie. Zyskałem powyżej 100 punktów. Egzamin wstępny składa się ze 150 pytań, który obejmuje poszczególne ustawy. Zawsze jest wykaz tych ustaw przed każdym egzaminem. Poziom trudności bywa różny. W tym roku egzamin był dość skomplikowany, ale sprostaliśmy zadaniu jako absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dużo wysiłku to kosztowało każdego, kto podchodził. Na pewno każdy, kto uzyskał pozytywny wynik, jest zadowolony.Mateusz Wartalski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UZ, aplikant radcowski

Aplikacje absolwentów prawa zakończą się egzaminem państwowym. Szczegółowe wyniki egzaminów aplikacyjnych znajdziecie poniżej.

Download (PPTX, 8.95MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: