UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dziewicze Targi Pracy dla Terra Group

Po raz pierwszy na Targach Pracy pojawiła się firma Terra Group, która zajmuje się m.in. urbanistycznym rozplanowaniem przestrzeni publicznych. W Zielonej Górze mogliśmy widzieć m.in. donice, które firma rozstawiała podczas zlotu Food Trucków w mieście.

Nie omieszkaliśmy zapytać, jak spodobało się firmie na tegorocznych targach oraz jak podoba im się nastawienie studentów. Okazuje się, że mało kto chodzi nadal z CV, a żacy pozwalają sobie na spokojny wybór.

– Myślę, że studenci zachowują się fajnie, racjonalnie. Zadają mądre pytanie przede wszystkim. Studenci też są zainteresowani tym, jak rozwijać swoją karierę. Pytają o to, jakie mają możliwości, co możemy im zaoferować, co oni mogą zrobić w tej firmie i widzę, że coraz poważniej myślą o swojej przyszłości. Bardzo mnie to cieszy i jest to coś dobrego. Już mało kto chodzi z CV, chociaż parę osób takich było. Generalnie raczej ludzie zaczynają sobie wybierać pracodawcę, zaczynają sobie wybierać firmy, które im się spodobają i dopiero później, na spokojnie podejmują decyzję, czy aplikować, czy nie. Mają też studenci świadomość, że wybór jest duży, że firmy oferują rożne rzeczy, a oni mogą dokonać tego wyboru – mówiła Aleksandra Niewiadowska z Terra Group.

Natomiast jeżeli chodzi o staże – to firma prowadzi obecnie cały czas projekt „Marsz na staż”, o którym pisaliśmy tutaj.

Marsz na staż, aby zostać handlowcem!

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: