UCZELNIA:

Dzieje się na Wydziale Informatyki! Studenci mogą korzystać z nowego sprzętu

800 osób wzięło udział w dniu otwartym Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie z naszego regionu mogli zajrzeć do wydziałowych laboratoriów. Tam czekały na nich m.in. gogle do oglądania wirtualnej rzeczywistości czy sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku. Odwiedziny młodzieży zafascynowanej technologią nie były jednak jedynym wydarzeniem.

Władze uniwersytetu podpisały umowę na użyczenie sprzętu informatycznego. To komputery, które znalazły się w laboratorium pod patronatem firmy ADB. Studenci będą z nich korzystać na zajęciach.

To dobrej klasy komputery wyposażone w dyski SSD, które mają służyć studentom wydziału. Jak sama nazwa wskazuje, jest to Laboratorium Systemów Multimedialnych. Czyli z jednej strony studenci będą mogli w ramach zajęć laboratoryjnych w praktyce wykorzystywać poznaną wiedzę do tworzenia różnego rodzaju systemów multimedialnych, ale także do budowania tzw. systemów embedded, czyli osadzonych, które – nie ukrywam – w późniejszej pracy na pewno będą się im przydawały.Adam Biniszkiewicz, prezes zarządu firmy ADB Polska

Wydział Informatyki współpracuje z ADB od wielu lat. Dzięki temu studenci mogą np. poszerzać swoją wiedzę w ramach Akademii ADB. Są to zajęcia, które dotyczą technik programowania nowoczesnych systemów telewizyjnych.

Firma ta bierze udział w akademii pod swoim patronatem, gdzie kształci przyszłych informatyków. Ale corocznie realizuje też z naszym wydziałem konkurs programistyczny, ogólnokrajowy. Dostarcza też wiele ciekawych praktyk dla naszych studentów. Wsparcie firmy jest dla nas bardzo ważne z punktu widzenia podnoszenia kompetencji naszych studentów, szczególnie kierunku informatyka, ale nie tylko. Jest też istotne przy kształtowaniu pozytywnego wizerunku naszego wydziału i naszych kierunków studiów w naszym otoczeniu gospodarczym.prof. Marcin Mrugalski, dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego

ADB tworzy produkty na potrzeby telewizji cyfrowej.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00