UCZELNIA:

Dziecko i nauczyciel – jak wygląda owa relacja w przedszkolnej rzeczywistości?

Mało osób źle wspomina okres przedszkolny, kiedy mieliśmy czas na leżakowanie, dostawaliśmy pod nos obiad, czy też wychodziliśmy na place zabaw i wycieczki. Jednak bycie i przedszkolakiem i nauczycielem w przedszkolu – to poniekąd wyzwanie.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Edukacyjna „Dziecko i nauczyciel w przedszkolu. Relacje i działania”, realizowana przez Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Poruszonych zostanie wiele tematów m.in. zabawy i zabawki we współczesnej kulturze, artystyczna edukacja dzieci, wspomaganie rozwoju dzieci nadpobudliwych psychoruchowo, czy też trudności emocjonalno-społeczne. Konferencja będzie dotyczyła dzieci, które dopiero rozpoczynają swoje kształcenie i znajdują się na etapie łączenia nauki i zabawy, nauczycieli przedszkolnych, którzy mają trudne zadanie, jakim jest kształtowanie młodych umysłów oraz rodziców, którzy niekiedy gubią się w dzisiejszych czasach, jeżeli chodzi o wychowywanie swoich pociech.

Wykłady prowadzone będą na Uniwersytecie Zielonogórskim, jednak warsztaty przedszkolne odbędą się w innym terminie. Swój udział w nich można zgłaszać pod adresem lidia.katarynczuk.mania@gmail.com.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Edukacyjna „Dziecko i nauczyciel w przedszkolu. Relacje i działania” odbędzie się 28 marca, w godzinach od 9:30 do 17:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy Alei Wojska Polskiego 69.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program wydarzenia.

Download (PDF, 539KB)

Zobacz więcej
Back to top button
X