UCZELNIA:

Jak działa mózg? Odpowiedzi szukają młodzi kognitywiści

Uniwersytet Zielonogórski oferuje studentom możliwość działania w różnych kołach naukowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest duży, a pomysłów na nowe działania jest coraz więcej. Na taki właśnie pomysł wpadł dr Krystian Saja z Instytutu Filologii Polskiej UZ.

W planach dr Sai jest utworzenie koła naukowego o ciekawej i jednocześnie zaskakującej tematyce. Na spotkaniach będzie mowa o funkcjonowaniu mózgu i umysłu ludzkiego w działaniu (kognitywizm filozoficzny, kognitywizm subsymboliczny).

– Planuję założenie studenckiego koła naukowego sprofilowanego na nauki kognitywne, a przede wszystkim literaturoznawstwo kognitywne, które staram się promować na UZ, poza tym wspierać będę również wszelką działalność artystyczną członków koła – mówi dr Saja.

W ramach działalności koła pojawi się sporo inicjatyw, w które może zaangażować się każda zainteresowana osoba w trakcie indywidualnych i cyklicznych spotkań, poświęconych poznaniu od podstaw nauk kognitywnych w szerokim interdyscyplinarnym zakresie. Będzie można wziąć udział w licznych projektach, np. organizowaniu cyklicznych wykładów otwartych na UZ, dotyczących zagadnień kognitywnych lub prowadzeniu wystaw prac studentów i wieczorków artystycznych (prezentowane będą prace członków koła).

Jednocześnie dr Saja chce wspierać studentów w zakresie redagowania i korekty ich artykułów oraz w uzyskaniu przez nich stosownych publikacji. Kolejnym istotnym punktem jest prowadzenie profilu na portalu Fecebook, gdzie będą publikowane zdjęcia, sprawozdania ze spotkań oraz najważniejsze informacje o bieżącej działalności. Ponadto pojawią się tam również krótkie formy publikacji studentów (artykuły drobne, wiersze i opowiadania, recenzje przeczytanych książek) oraz możliwość publikacji własnych przemyśleń i interesujących zagadnień.

Dr Krystian Saja dodaje, że docelowo planuje również zorganizowanie sympozjum naukowego oraz utworzenie czasopisma internetowego pod logiem koła, przeznaczonego przede wszystkim dla studentów.

Osoby zainteresowane członkostwem w kole proszone są o kontakt bezpośredni w każdy wtorek od godz. 11:30 do 14:45 w gabinecie 150 budynku A-16 w kampusie B lub poprzez e-mail k.saja@ifp.uz.zgora.pl.

Autor: Zofia Popielecka

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: